ПРАВИЛА СЦЕНІЧНОГО ЧИТАННЯ П’ЄС

на фестивалях «АМПЛУА» і «ГаШоТю́» 

 

1. Актори можуть бути на сцені з електронним чи паперовим текстом в руках і читати його, вчити текст напам’ять не обов’язково.

2. Текст має бути відтвореним повністю, разом із ремарками, без скорочень жодного слова (крім, можливо, імен персонажів). При виникненні бажання щось скоротити режисер має погодити це з автором напряму або через організаторів Фестивалю. Дозволяється скорочення ремарок, що дублюються діями акторів, виставленими режисером.

3. Імена персонажів можуть не читатися акторами, якщо героїв небагато, і глядач не заплутається, хто є хто.

4. Один актор може виконувати декілька ролей. Відрізняти їх можна різним чином, на розсуд режисера: називати персонажа перед його реплікою, виділяти інтонаційно, надати характерні риси мовленню героїв і т.д.

5. Музичний супровід дозволяється і навіть вітається, якщо він не заважатиме і не відволікатиме від сприйняття тексту глядачами. 

6. Головною умовою при виборі акторів є чітка дикція і гарна промова, що не заважатимуть і не відволікатимуть від сприйняття тексту глядачами.

7. Ми цінуємо ваше бажання і креативність та закликаємо до відповідальності. Рівень фестивалів, що отримали відзнаку Європейської фестивальної асоціації EFA, і присутність на читаннях авторів, представників мас-медіа і почесних гостей, в т.ч. з державних закладів культури, вимагає нагадати, що сценічне читання має бути відрепетируваним.

8. Відтворення тексту за межами Фестивалю можливо виключно за згодою його автора.

 

До зустрічі на Фестивалі!

Бажаємо задоволення від усього, що робите. :)