ПРАВИЛА СЦЕНІЧНОГО ЧИТАННЯ П’ЄС

на фестивалях «АМПЛУА» і «ГаШоТю́» 

 

1. Актори можуть бути на сцені з електронним чи паперовим текстом в руках і читати його, вчити текст напам’ять не обов’язково.

2. Текст має бути відтвореним повністю, разом із ремарками, без скорочень жодного слова. При виникненні бажання щось скоротити режисер має погодити це з автором напряму або через організаторів Фестивалю. Дозволяється скорочення ремарок, що дублюються діями акторів, виставленими режисером.

3. Імена персонажів можуть не читатися акторами, якщо героїв небагато, і глядач не заплутається, хто є хто.

4. Один актор може виконувати декілька ролей. Відрізняти їх можна різним чином, на розсуд режисера: називати персонажа перед його реплікою, виділяти інтонаційно, надати характерні риси мовленню героїв і т.д.

5. Музичний супровід дозволяється і навіть вітається, якщо він не заважатиме і не відволікатиме від сприйняття тексту глядачами. 

6. Головною умовою при виборі акторів є чітка дикція і гарна промова, що не заважатимуть і не відволікатимуть від сприйняття тексту глядачами.

7. Ми цінуємо ваше бажання і креативність та закликаємо до відповідальності. Рівень фестивалів, що отримали відзнаку Європейської фестивальної асоціації EFA, і присутність на читаннях авторів, представників мас-медіа і почесних гостей, в т.ч. із державних закладів культури, вимагає нагадати, що сценічне читання має бути відрепетируваним.

До зустрічі на Фестивалі!

Бажаємо задоволення від усього, що робите. :)